Organiczne, naturalne domy

HONKA – domy z bali powstają dzięki najlepszym materiałom, doświadczeniu i wiedzy zdobywanej przez lata. W Finlandii przyrost naturalny oraz wycinka drzew jest ściśle kontrolowana, dlatego domy z bali Honki są ekologicznie zrównoważonym wyborem. Naturalnym wyborem!

Chociaż na całym świecie rośnie ponad 100 różnych gatunków drzew sosnowych, tylko jeden z nich rośnie dziko w lasach Finlandii. To nieustępliwy i odporny gatunek, który może rosnąć niemal wszędzie.

Fińska sosna zwyczajna (Pinus silvestris) jest drzewem, które może przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest w stanie wytrzymać gwałtowny mróz, duchotę i upał oraz niedobór składników odżywczych, choć wymaga dużo światła. Jakie to szczęście, że Finlandia to kraj polarnego słońca!

DREWNO JEST MATERIAŁEM UWIELBIANYM PRZEZ LUDZI OD WIEKÓW

Oryginalny dom HONKA zapewnia zdrowy mikroklimat we wnętrzach oparty o naturalny materiał, tworzy środowisko alergicznie neutralne, akustycznie przyjazne czego rezultatem jest przytulny, energooszczędny, ekologiczny dom, który chroni i dba o swoich użytkowników.

Mieszkanie w domu HONKA jest jak codzienny „spacer po lesie”, redukuje napięcie, stres, obniża ciśnienie krwi oraz reguluje pracę serca, zapewnia atmosferę relaksu, co wykazały badania i obserwacje.